Neredeyim : Birimlerimiz  >  İdari

İdari

 

İDARİ HİZMETLER

1- Yazı İşleri ve Muhasebe: 

Kütüphanenin iç ve dış yazışmaları ile personelin sicil-özlük ve yazı işlerinin yapıldığı; birimdir. Kütüphanenin harcamaları ile kurum maliyet muhasebesinin ve ayniyat işlerinin yapıldığı birimdir

2-Güvenlik Hizmetleri:

Kütüphanemizin iç ve çevre güvenliğinden sorumludur. Giriş çıkışların kontrolü ve okuyucunun düzenli şekilde kütüphane hizmetlerinden faydalanması için yardımcı olmaktadır. Kütüphanede 24 saat güvenlik hizmeti verilmektedir. Kameralar ile iç ve dış güvenlik koridorları oluşturulmuştur.

3-Yardımcı Hizmetler:

Kadrolu Yardımcı Hizmetler Elemanı bulunmadığından Geçici İşçiler tarafından ihtiyaç duyulan birimlere destek olmakta , kütüphanenin temizlik, depo, bahçe düzeni, dış evrak hizmetlerinde yürütülmektedir.

4-Teknik Hizmetler: 

Kütüphaneye gelen materyalin sınıflama, kataloglama, etiketleme, iç mühür ve numaratörlerini basma v.b. işlemlerini yapan, otomasyon sistemine girişleri gerçekleştiren, istatistikleri derleyen ve sonuçlandıran, kullanıcılara profesyonel yönlendirme yapabilen birimdir. Bu birimin temel elemanları bilgi belge yöneticileri/kütüphanecilerdir.

Kütüphanemizde Web tabanlı otomasyon sistemlerinden biri olan KOHA programı kullanılmaktadır. Kullanıcılar kütüphane kaynaklarının bibliyografik künyelerine web sayfamız içinde katalog tarama sayfasından yada koha.kutuphane adresinden ulaşabilmektedir.  

   
KOHA
Sesli Kİtap
E-Kitap
 

 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 
 
Facebook -  Twitter'da Biz
 
Mesai Gün ve Saatleri

 
 
 Pazartesi - Cuma:08:00-22:00
 Cumartesi:08:00-16:00
 

İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 2662 kez gösterilmiştir.